Kampania na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów

19.07.2022

Kampania na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów

Kłobuccy policjanci wspólnie z Klubem Motocyklowym “SKL Dragon” przeprowadzili w minioną sobotę działania profilaktyczne pod nazwą “Stop agresji na drodze, motocykle są wszędzie!”. W ramach kampanii odbyła się także parada motocyklowa, na której nie mogło zabraknąć również policyjnych jednośladów.

Kłobucka drogówka podkreśla, że poprawa bezpieczeństwa, w tym promowanie bezpiecznych zachowań na drodze to jeden z priorytetów – zwłaszcza w sezonie urlopowym, który sprzyja wyjazdom. – Wraz z nasileniem ruchu, wzrasta niebezpieczeństwo wypadku. Często kierowcy, zapominają o zagrożeniach, jakie mogą stwarzać dla siebie i innych uczestników ruchu. Do wypadków najczęściej dochodzi przez nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie lub nieustąpienie pierwszeństwa. Niestety w ostatnich dniach na terenie powiatu kłobuckiego doszło do wypadków drogowych z udziałem motocyklistów i rowerzystów. Jeden z nich był śmiertelny – poinformowała KPP w Kłobucku. W minioną sobotę policjanci z ruchu drogowego wraz z Klubem Motocyklowym “SKL Dragon” przeprowadzili działania profilaktyczne pod nazwą “Stop agresji na drodze, motocykle są wszędzie!”. Kampania była połączona z „V Smoczym Zlotem Motocyklowym”. Nie zabrakło również policyjnych motocykli. Kłobucka drogówka pilotowała przejazd dużej grupy motocykli od miejscowości Zawady aż do kłobuckiego rynku. Policjanci podczas spotkania pasjonatów motocykli przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szczególności apelowali, aby unikali oni brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym.

– Bezpieczeństwo motocyklistów zależy w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Lato charakteryzuje się zwiększoną liczbą motocykli na drogach, o czym z kolei powinni pamiętać podróżujący samochodami. Bezpieczeństwo osób poruszających się jednośladami jest bardzo ważne, gdyż są oni niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Dzisiejsza akcja doskonale wpisuje się w główne cele ogólnopolskiej akcji: „Jednośladem bezpiecznie do celu-motocykliści” – wyjaśnia kłobucka policja i dodaje – Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię – motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

  • pn
Najnowsze artykuły