Kenijczycy znów najszybsi w Biegu Częstochowskim

08.04.2018

1177 uczestników minęło linię mety 10. Biegu Częstochowskiego, który odbył się w sobotę, 7 kwietnia na dystansie 10 km. Zwyciężył Kenijczyk Maiyo Kimaiyo.

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadziły panie z Callypso Fitness Częstochowa. Na scenę zaproszono również 41 biegaczy, którzy ukończyli wszystkie dotychczasowe edycje Biegu Częstochowskiego.

W sobotę tradycyjnie już najlepsi okazali się Kenijczycy. Zwycięzca biegu Maiyo Kimaiyo pokonał 10-kilometrową trasę w czasie 29 minut 52 sekundy. Drugi był jego rodak  Daniel Rotich Chebolei (30:35) a trzeci Olivier Mutwil z Rybnika (32:51). Tuż za podium z czasem 33 minuty i 14 sekund uplasował się Łukasz Grajcar z CKS Budowlani Częstochowa.

Wśród kobiet zwyciężyła Kenijka Christinie Oigo Moraa, która dystans 10 km pokonała w czasie 34 minuty i 15 sekund. Drugie miejsce zajęła Karolina Giza (TS Wieliczanka Wieliczka), osiągając 36 minut i 37 sekund. Podium uzupełniła Ukrainka Olena Kytytsia (36:48). Na czwartym miejscu uplasowała się Sylwia Ślęzak z CKS Budowlani (37:54).

W jubileuszowej edycji Biegu Częstochowskiego wystartowała również olimpijka z Barcelony i Atlanty Małgorzata Rydz.