Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest deklaracja

28.12.2021

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest deklaracja

– Na dziś aktualny pozostaje powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach 10 stycznia – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zgodnie z decyzjami rządu, uczniowie szkół podstawowych i średnich mają uczyć się zdalnie od 20 grudnia do 9 stycznia. Od 23 grudnia do 2 stycznia w szkołach trwa przerwa świąteczna, wolna od zajęć. Zdalna nauka obowiązywała więc 20, 21 i 22 grudnia i będzie prowadzona 3, 4, 5 stycznia oraz 7 stycznia, jeśli szkoła pracuje tego dnia (w części jest to dzień wolny z tzw. puli dni do dyspozycji dyrektora).

Rzecznik MZ był pytany, czy jest prawdopodobieństwo, że dzieci 10 stycznia nie wrócą do stacjonarnej nauki. -Na dziś mówimy o powrocie dzieci do szkół w poniedziałek 10 stycznia. Aby te powroty materializowały się, jest jeden apel do rodziców, szczepmy dzieci. Zaszczepienie dzieci powoduje, że placówka oświatowa jest bezpieczniejsza i łatwiej przewidzieć, jak będzie się rozwijała sytuacja, nawet z wirusem w wersji omikron, jeśli dzieci i nauczyciele będą zaszczepieni – powiedział rzecznik MZ. – Jeszcze raz podkreślam, na dziś 10 stycznia jest aktualny jako powrót dzieci do szkół, na dziś – dodał.

  • kg
Najnowsze artykuły