Kijem od szczotki bił po głowie dwuletnie dziecko

20.01.2020

Kijem od szczotki bił po głowie dwuletnie dziecko

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 19-letni mieszkaniec Lublińca. Młody mężczyzna przyszedł do siostry. Groził, że ją zabije. W pewnym momencie chwycił za kij od szczotki i kilkukrotnie uderzył nim w głowę dwuletnie dziecko. Obrażenia realnie zagrażały życiu dziewczynki. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował 19-latka na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Lublińca. Jak wynika z ustaleń policjantów, pijany 19-latek przyszedł do mieszkania siostry i groził jej śmiercią. W pewnym momencie chwycił za kij od szczotki i kilkukrotnie uderzył nim w głowę dwuletnie dziecko. Chwilę później uciekł z mieszkania. Dziewczynka z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Jak się okazało, miała złamaną kość czaszki.

Mundurowi szybko zatrzymali sprawcę. Po zebraniu materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa dziecka oraz kierowania gróźb pozbawienia życia w stosunku do siostry. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyny zarzucane podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły