13.04.2018

Klasyki na start

Miłośnicy leciwych pojazdów, po zimowej przerwie, powracają na drogi. Pasjonaci samochodów, które kiedyś królowały na naszych ulicach, spotkają się po raz pierwszy w tym sezonie w sobotę (14.04.) podczas Klasycznego Rajdu Częstochowskiego.

Zabytkowe, klasyczne pojazdy i youngtimery przeżywają swoją drugą młodość. Ich pasjonaci spotykają się cyklicznie na różnego rodzaju imprezach, przybliżając innym swoje hobby. Jedną z nich będzie ta organizowana przed stowarzyszenie „Klasyczna Częstochowa”. – Spotykamy się w sobotę przed OKFem. Biuro rajdu czynne będzie od godziny 14.00. Pierwsza załoga wystartuje natomiast o godzinie 15.00 – mówi mówi Robert Palka ze stowarzyszenia „Klasyczna Częstochowa”. Uczestnicy Klasycznego Rajdu Częstochowskiego będą mieli do pokonania 40 kilometrową trasę. Warto jednak zaznaczyć, że to rajd, a nie wyścig. Impreza upłynie bowiem pod znakiem rozwiązywania i wykonania przeróżnych zadań. Dzięki temu ekipy będą więc przy okazji zwiedzać i oglądać wszystko, co ciekawe na terenie naszego miasta. – Staraliśmy się, aby trasa była atrakcyjna i zarazem mało znana. Przygotowując ją, sami odkryliśmy wiele nowych miejsc na mapie Częstochowy – zapewnia organizator. Jak na razie do udział w wydarzeniu zgłosiło się 40 ekip. Chętni wciąż mogą dołączyć – zapisy przyjmowane będą w dniu imprezy w biurze zawodów. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby dysponujące samochodami do 1992 roku, takimi, których konstrukcja po tym roku się nie zmieniła. Już teraz wiadomo, że na starcie zobaczymy polskie i europejskie klasyki – od małych fiatów, przez cadillaci, skody, syrenki, a na zaporożcach kończąc. Pojazdy z pewnością ucieszą oko nie tylko miłośników motoryzacji. Wszystkim pojazdom będzie można przyjrzeć się z bliska i na spokojnie podczas zakończenia imprezy. Wręczenie medali nastąpi o godzinie 19.00 przed OKFem.

  • kg
  • zdj. Custom Photo Shots
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły