Kłobuck. Wyprzedzał na przejściu i dostał wysoki mandat

25.01.2023

Kłobuck. Wyprzedzał na przejściu i dostał wysoki mandat

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. 55-letni sprawca dostał 1,5 tysiąca złotych mandatu i 15 punktów karnych.

We wtorek, 24 stycznia kłobucka drogówka patrolowała drogi. Na krajowej 43 w Gruszewni dostrzegli samochód marki Opel, którego kierowca wyprzedzał inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, a następnie zatrzymali kierującego.

Okazało się, że za kierownicą siedział 55-latek. Mężczyzna naruszył przepisy, za co został ukarany. Otrzymał mandat karny w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 15 punktów karnych.

– Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także uważali, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie tylko wymagają tego przepisy, ale i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego! – przypomina Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku.

 

  • opr. nl
Najnowsze artykuły