Kłobucka policja wykorzystała drona do ścigania wykroczeń drogowych

27.03.2022

Kłobucka policja wykorzystała drona do ścigania wykroczeń drogowych

Kłobucka policja wykorzystała drona podczas akcji “Bezpieczny pieszy”. Efekt to ujawnienie aż 53 wykroczeń popełnionych przez pieszych i kierowców.

W  czwartek 24 marca, policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejne działania „Bezpieczny pieszy”. Tradycyjnie akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i była ukierunkowana na kontrolę wzajemnych relacji pomiędzy kierowcami i pieszymi. Dodatkowo, w ramach wczorajszej akcji mundurowi wykorzystali policyjnego drona, który rejestrował wzajemne relacje pomiędzy kierowcami i pieszymi.

W czasie działań mundurowi ujawnili łącznie 53 wykroczenia. – Niestety, pomimo wielu apeli i działań informacyjno-profilaktycznych, aż 45 wykroczeń zostało popełnione przez kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych – mówi Kamil Raczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

– Po raz kolejny przypominamy o tym, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany: Pamiętajmy również o tym, że zgodnie z aktualnym taryfikatorem zarówno za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście, jak i za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem, grozi mandat karny w wysokości 1500 zł! – przypomina rzecznik prasowy kłobuckiej policji.

Kłobucka drogówka zapowiada kontynuowanie działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim pieszych i rowerzystów.

  • BM
Najnowsze artykuły