Klub Kickboxingu z Częstochowy na Pucharze Polski 2023

20.11.2023

Klub Kickboxingu z Częstochowy na Pucharze Polski 2023

Klub Quick Shot Kickboxing z Częstochowy świętuje swoje najnowsze osiągnięcia po udziale w Pucharze Polski 2023. Wyjazd był dla nich kolejnym krokiem w drodze do celu o którym w dalszej części artykułu opowie trener Łukasz Wabnic.

Poniżej przedstawiamy refleksje kilku zawodników związane z ostatnim udziałem w Pucharze Polski:

Roman Gryszczuk, Kadet starszy +69kg – III Miejsce:

“Najbliższy start w zawodach planuję za rok, ale oczywiście stale będę trenował. Mam 13 lat i do 15 roku życia jeszcze będę w kategorii kadet starszy, więc moje szanse na zdobycie Pucharu są duże”.

Oliwia Kucharzewska, Junior -50kg – zdobywczyni Pucharu Polski:

“Po zdobyciu Pucharu Polski w light-contact mam ambicje do sprawdzenia się w innych formułach. Teraz na treningach popracujemy nad technikami wykorzystywanymi w pointfighting, ale najbardziej kocham fullcontact”.

Bartłomiej Marianowski, Junior -79kg III Miejsce:

“Po obejrzeniu swojego debiutanckiego startu śmiało stwierdzam, że wypadłem lepiej niż myślałem. Uczestnictwo w walkach sprawia mi większą frajdę”.

Dawid Cieplak, Kadet starszy -47kg:

“Za dużo siły na Pucharze wkładałem w swoje ciosy. Mam duże ambicje i dużo zrobię, aby dopiąć swego”.

Antonii Zyza, Kadet starszy -47kg III Miejsce:

“Na Mistrzostwach Śląska zawalczę bardziej agresywnie. Teraz czas na złoto”.

Kierownik Martyna Wabnic podsumowuje wyjazd, wyrażając dumę z zawodników, którzy pomimo trudnych warunków pokazali ogromne serce do walki. Trenerem zawodników był Łukasz Wabnic, a sekundantem Artur Kucharzewski.

Trener Łukasz Wabnic komentuje: „Z determinacją i pasją do sportów i sztuk walki, dążę do zasilania kadry Polski w kickboxingu formuły full contact jednym ze swoich zawodników”.

Klub dziękuję sponsorom: Toscana, Korona, Nowakowski Transport z Poraja, R & A CAPITAL GROUP, Servis System Tomasz Sekret, Yanoskyy, Drem Wood, Firma WABIO i Aperto.

Wszystkich chętnych dołączenia do klubu, Quick Shot zaprasza na treningi prowadzone przy al. NMP 12 C tj. D. H. Pasaż. Następny planowany wyjazd Klubu będzie w grudniu, będą to Mistrzostwa Śląska.

  • mat. pras.
Najnowsze artykuły