Klucze do bram miasta zostały oddane. Senioralia 2023 [ZDJĘCIA]

18.11.2023

Klucze do bram miasta zostały oddane. Senioralia 2023 [ZDJĘCIA]

W środę przed południem odbyło się uroczyste otwarcie Senioraliów. W Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej prezydent Krzysztof Matyjaszczyk przekazał seniorom klucze do bram Częstochowy. Ten dzień upłynął im na sportowo. Drugiego dnia imprezy udało się złapać oddech – dla seniorek i seniorów zorganizowano koncerty. Jak na senioralia przystało, zakończyły się potańcówką przy muzyce DJ-a.

Choć uroczyste otwarcie tegorocznych Senioraliów zaplanowano na godzinę 11:00, to już od 10:00 na uczestników imprezy czekały liczne stoiska organizacji działających na rzecz osób starszych. Seniorki i Seniorzy mogli nie tylko zbadać ciśnienie i poziom cukru, ale też wypróbować fotel masujący, umówić się na badanie słuchu czy porozmawiać z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek czy Stowarzyszenia Kobiety w Centrum.

Po przekazaniu kluczy do bram miasta, impreza rozpoczęła się na dobre. Na rozgrzewkę zajęcia zumby, później pilates i ćwiczenia na zdrowy kręgosłup. Wisienką na torcie był, rzecz jasna, słodki poczęstunek.

Drugi dzień Senioraliów rozpoczął się później. Uczestnicy zaczęli gromadzić się w Hali Sportowej przed godziną 18:00, tak, by zdążyć na koncert z udziałem Jacka Borkowskiego. Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród w konkursie „Częstochowski Aktywny Senior”. O 20:00 na scenę wyszła Krystyna Giżowska, która przez kolejną godzinę zabawiała seniorów. Najwytrwalsi zakończyli imprezę potańcówką przy muzyce DJ-a.

fot. redakcja

  • mz
Najnowsze artykuły