Kolejarz Jura: Bardzo dobre wyniki w pierwszym Pucharze Polski w kolarstwie torowym

01.03.2024

Kolejarz Jura: Bardzo dobre wyniki w pierwszym Pucharze Polski w kolarstwie torowym

Puchar Polski w kolarstwie torowym w Pruszkowie przeznaczony był dla kategorii junior. Z Klubu Kolejarz Jura Częstochowa do rywalizacji przystąpiła więc Nadia Hartman i Maciej Bajdor.

Pierwszego dnia rozgrywany był wyścig omnium, w którym rywalizowała dwójka częstochowskich zawodników, a drugiego dnia już tylko Nadia Hartman stanęła do walki w wyścigu na 2 km i w wyścigu drużynowym na dochodzenie w składzie z koleżankami kadrowymi.

Nadia świetnie się spisała. Zwyciężyła w wyścigu drużynowym, wywalczyła świetne trzecie miejsce w wyścigu na 2 km, a w omnium zajęła 5 miejsce open, co dało 4 miejsce w juniorkach – podsumowuje trener Kacper Gronkiewicz i dodaje, że dobrze wypadł także Maciej Majdor, który finalnie wywalczył dobre 11 miejsce w klasyfikacji końcowej omnium. – Dobry prognostyk, bo jazda była lepsza niż sam wynik, a Maciek wygrał nawet swój bieg eliminacyjny z dwoma nadrobionymi okrążeniami. Brawa dla dwójki naszych juniorów i podziękowania dla rodziców, którzy umożliwili start naszym zawodnikom – dodaje trener Kolejarza Jury.

 

  • opr. pn
Najnowsze artykuły