Kolejarz Jura Częstochowa. Dobre wyniki w pierwszym szosowym starcie sezonu

13.04.2024

W minioną sobotę zawodnicy Kolejarza Jury Częstochowa stanęli na starcie Ślężańskiego Mnicha, który od lat otwiera w Polsce sezon wyścigów szosowych.

W wyścigu udział wzięli zawodnicy z całej Polski – w każdej kategorii wiekowej dopisała świetna frekwencja. – Bardzo dobry występ naszych juniorów młodszych. Cała drużyna jechała dobry wyścig i cały czas wspierali się podczas wyścigu – podsumował trener Kolejarza Jury Kacper Gronkiewicz. W końcówce rewelacyjnie zafiniszował Janek Bajdor, który wywalczył 3 miejsce. Tuż za nim na 5 miejscu wyścig ukończył Franek Weżgowiec. Pozostali zajęli dalsze miejsca – Maciej Skroński był 72, Piotr Tauzowski 74 , a Amadeusz Marciniak 81. Natomiast Hubert Gębka i Maks Ginter przez defekty nie ukończyli wyścigu. – Warto zaznaczyć ze w tej kategorii wystartowało ponad 140 zawodników – podkreśla trener częstochowskich kolarzy i dodaje, że chłopcy pokazali, że należą do krajowej czołówki.

W juniorkach bardzo dobry wynik zanotowała Nadia Hartman. Zawodniczka Kolejarza Jury Częstochowa wywalczyła 7 miejsce. W młodzikach bardzo dobre,10 miejsce, zajął Grzegorz Ślęzak. Bartek Kotasiński był 33, Dawid Konieczek po kraksie zakończył wyścig na 60 miejscu, Bartek Winiarski był 90, aKacper Łatka, dla którego był to pierwszy start szosowy w życiu, przez kraksę niestety nie ukończył rywalizacji. Podobnie Mila Barczyk przez kraksę i defekt nie ukończyła swojego wyścigu. W juniorach zdecydował finisz z peletonu, a z niego na 31 miejscu był Szymon Czerniecki. Przez zawodnikami częstochowskiego klubu kolarskiego kolejne starty.