Kolejarz-Jura Częstochowa podsumował 2022 rok

11.02.2023

Kolejarz-Jura Częstochowa podsumował 2022 rok

W czwartek, 2 lutego w Klubie TORI w Częstochowie Kolejarz-Jura Częstochowa zorganizował uroczystość podsumowania sezonu kolarskiego 2022. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Miasta, sponsorzy, zawodnicy i zaproszeni goście.

Podczas podsumowania sezonu pogratulowano i wyróżniono wszystkich zawodników, którym wręczono statuetki. Medaliści Mistrzostw Polski dodatkowo otrzymali premie finansowe od sponsorów. – To był świetny rok pod względem sportowym, a to wszystko nie udałoby się bez pomocy władz miasta i sponsorów, którzy dokładają swoją cegiełkę do rozwoju naszego klubu – podkreśla klub.

Podziękowania otrzymali: Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, za którego nagrodę odebrał jego zastępca Piotr Grzybowski, przewodniczący Komisji Edukacji Dariusz Kapinos, naczelnicy Wydziału Sportu, Edukacji i Polityki Społecznej Aleksander Wierny, Rafał Piotrowski i Agnieszka Grabińska oraz sponsorzy: Włodar BETON, Włodar Developer – Częstochowa, firma Giant Częstochowa i Giant Polska, Sklep Zoologiczny Zoolandia&Salon Pielęgnacji Psów, firma Xertus Pharmedical Care, Grupa Unimot czyli AVIA Stacja Paliw, firma Artur Mirecki Trans-AM Szkolenia Spawaczy, firma Semex – Hurtownia budowlana, firma Komobex-Inel, Auto Centrum Pomoc Drogowa Rajek, Dromader Janusz Parkitny, Mexller Artur Nowak. Podziękowano również osobom, które wspierają klub w różnych aspektach – Dariuszowi Gołąbkowi, Arturowi Tauzowskiemu, Pawłowi Otrębskiemu, Marcinowi Kaniowskiemu oraz Zygmuntowi Wilkowi.

Spotkanie w klubie Tori było także okazją do przedstawienia nowych sponsorów. Zostali nimi: firma Znicze, Lampiony “Impakt” Producent, firma Waty.com.pl. – Dziękujemy za rozpoczęcie współpracy, mamy nadzieję że dzięki wam zrobimy kolejny krok naprzód – podsumował klub. Podczas wydarzenia uhonorowano również wieloletniego działacza, honorowego prezesa klubu Zygmunta Różańskiego, który w środowisku kolarskim jest postacią bardzo uznaną – z niesamowita wiedzą na temat kolarstwa.

 

 

Trener Kacper Gronkiewicz jest zadowolony z osiągnięć zawodników Kolejarza-Jury Częstochowa w sezonie 2022. – Zdobyliśmy 8 medali rangi Mistrzostw Polski, 24 medali Mistrzostw Śląska, wygraliśmy challange Śląskiego Związku Kolarskiego, nasz reprezentant wygrał challange Polskiego Związku Kolarskiego w juniorach, a nasi zawodnicy byli powoływani do kadry narodowej startując m.in w Mistrzostwach Europy – podsumowuje szkoleniowiec.

– Kajetan Wąsowicz zdobył złoty medal w szosowych Mistrzostwach Polski Juniorów i był to z pewnością najlepszy i najbardziej wartościowy wynik tego sezonu. Dodatkowo Kajetan wygrał cały challange PZKol, startował w barwach kadry narodowej i został powołany na Mistrzostwa Europy, które odbywały się w Portugalii.
– Złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w Młodzikach wywalczył skład: Oskar Rybak, Franciszek Weżgowiec, Amadeusz Marciniak i Maciek Skroński.
– Złoty medal wywalczyła również Milena Tokarska w Gravelowych Mistrzostwach Polski. Srebrny medal w Mistrzostwach Polski w jeździe dwójkami na czas został zdobyty przez Franka Weżgowca i Oskara Rybaka, tracąc do złotego medalu zaledwie 3 sekundy.
– Srebrny Medal Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym wywalczyła Marta Marek. Juniorka Kolejarza cały sezon pokazywała się z bardzo dobrej strony, co zaowocowało powołaniem do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Portugalii.
– Złoty medal zdobyła Nadia Hartman w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w jeździe indywidualnej na czas.
– Srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich wywalczyła Mila Barczyk. Były to medale w wyścigu ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas.

Kolejarz-Jura Częstochowa znajduje się od lat w ścisłej czołówce naszego województwa. – W tym roku wygraliśmy cały challange Śląski Związek Kolarski. Poszczególne klasyfikacje wygrywaliśmy w kategoriach: żaków, młodzików, juniorek młodszych i juniorek. Klasyfikacje indywidualne wygrywali: Kajtek Wąsowicz, Marta Marek i Nadia Hartman. Dominowaliśmy również w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – tutaj dwa złote medale zdobył Oskar Rybak, natomiast Franek Weżgowiec dwa brązowe, a wspólnie dołożyli trzeci srebrny medal w jeździe dwójkami na czas. W wyścigach rangi Mistrzostw Śląska wywalczyliśmy w tym roku aż 24 medale – w tym 11 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych – podsumowuje Kacper Gronkiewicz z Kolejarza-Jury Częstochowa.

Fot. redakcja

  • Paula Nogaj
Najnowsze artykuły