Koniec z ciągłym przedłużaniem umowy o pracę

23.11.2018

Koniec z ciągłym przedłużaniem umowy o pracę

22 listopada weszły w życie zmiany w Kodeksie Pracy. To za ich sprawą niektóre umowy o pracę zawarte na czas określony automatycznie przekształciły się w umowy na czas nieokreślony.

Zmiany zostały wprowadzone za sprawą dużej nowelizacji Kodeksu Pracy z 22 lutego 2016 roku. W przepisach określono między innymi, na jak długi okres można zawierać umowy o pracę na czas określony. Łączny okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony z danym pracodawcą nie może przekraczać łącznie 33 miesięcy. Te – dla pracowników, którzy w lutym 2016 roku, byli zatrudnieni na umowie na czas określony – minęły właśnie 22 listopada 2018 roku. W efekcie więc umowy o pracę na czas określony zawarte przed 22 lutego 2016 r. (włącznie z tym dniem) i trwające nadal, przekształciły się się 22 listopada w umowy na czas nieokreślony.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły