Koniecpol ma świetlicę środowiskową

07.08.2018

Koniecpol ma świetlicę środowiskową

Budynek przy ulicy Szkolnej 17 w Koniecpolu jest już jak nowy. Właśnie zakończono przebudowę i adaptację pomieszczeń na potrzeby świetlicy środowiskowej. Zagospodarowano również teren wokół. Inwestycja została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wykonane prace budowlane polegały na:

  • ociepleniu ścian i stropodachu wraz z wykonaniem nowej elewacji,
  • wymianie części stolarki okiennej, drzwiowej, posadzek i podłóg,
  • rozbiórce i budowie nowych ścianek działowych w celu wydzielenia pomieszczeń dla obsługi świetlicy i nowych sanitariatów,
  • wykonaniu pochylni dla osób niepełnosprawnych, podestu oraz nowego zadaszenia przed wejściami do budynku.
  • Dokonano też wymiany instalacji elektrycznej, monitoringu, c.o., wod – kan i cwu oraz wykonano nową wentylację w sanitariatach.

W ramach zagospodarowania terenu przyległego, wybrukowano teren o powierzchni około 115 m2, zrealizowano ciąg pieszy na potrzeby dojścia do budynku oraz placyku w celu umieszczenia małej architektury, w tym stojaków na rowery, ławek. – W ten sposób teren Szkoły Podstawowej nr 2 zmienia się nie do poznania. Rewitalizacja budynku jest jedną z kilku inwestycji realizowanych w tym miejscu – zaznaczał burmistrz Ryszard Suliga. – Zakończono budowę łącznika hali sportowej ze szkołą, wykonano miejsca postojowe. Obecnie gmina rozpoczęła termomodernizację budynku szkoły, która też otrzymała dotację z Unii Europejskiej. Jeszcze w lipcu podpisaliśmy umowę o dofinansowanie, rozstrzygnęliśmy przetarg oraz w okresie wakacyjnym rozpoczynamy realizację części prac. Efekty można obejrzeć na zdjęciach, ale lepiej przy okazji letniego spaceru w to miejsce. Należy jeszcze podkreślić, iż w budynku świetlicy środowiskowej realizowany będzie od jesieni projekt społeczny, finansowany, tym razem, z Europejskiego Funduszu Społecznego – dodał.

  • kg
  • zdj. UG Koniecpol
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły