Konkurs dla artystów z całego świata. Ostatni moment na zgłoszenia

14.06.2022

Konkurs dla artystów z całego świata. Ostatni moment na zgłoszenia

Jeszcze tylko do 15 czerwca można się zgłaszać do międzynarodowego konkursu Biennale Miniatury. Jest on adresowany do artystów profesjonalnych oraz studentów uczelni artystycznych.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby zajmujące się sztuką profesjonalnie, jak i studentki czy studenci uczelni artystycznych (należy jednak posiadać minimalnie dyplom licencjacki).

Każdy może zgłosić trzy prace w jednej z czterech technik – malarstwo, grafika, rysunek, fotografia monochromatyczna – umożliwiających ich ekspozycję “pod szkłem”, w maksymalnym formacie 10 x 10 cm. Wskazane jest użycie passe-partout (dla niewtajemniczonych – passe-partout to rodzaj oprawy w formie kartonowej ramki, zasłaniającej brzegi pracy). W przypadku obramowania passe-partout maksymalny wymiar zewnętrzny to 20 x 20 cm. Prace oprawione w ramy nie będą odsyłane i kwalifikowane do konkursu.

Jury oceni prace, zakwalifikuje do wystawy i przyzna trzy nagrody. Otwarcie ekspozycji odbędzie się we wrześniu, w siedzibie OPK “Gaude Mater”. Po prezentacji w Częstochowie wystawa zostanie udostępniona w zaprzyjaźnionych galeriach.

Koszt uczestnictwa to 80 zł. Prace wraz z kserokopią dowodu wpłaty należy przesłać do 15 czerwca na adres: Ośrodek Promocji Kultury, ul. Dąbrowskiego 1, 42-200 Częstochowa. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie https://biennale.art.pl/
Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 34 324 36 38, 365 17 60.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły