Koronawirus w urzędzie gminy

02.04.2020

Koronawirus w urzędzie gminy

U jednego z pracowników Urzędu Gminy w Poczesnej test na obecność koronawirusa wyszedł pozytywnie. Zakażona osoba jest w izolacji domowej. – Do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Częstochowie została przekazana lista 20 pracowników, którzy potencjalnie mieli z nią kontakt. Stacja na bieżąco weryfikuje sytuację i podejmuje decyzje odnośnie ewentualnej kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego – informuje wójt Krzysztof Ujma, który również został objęty nadzorem.

Na kwarantannie domowej przebywają już osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobą zarażoną. Sam urząd został poddany dezynfekcji. – Została również wyselekcjonowana grupa osób, która nie przebywała na terenie Urzędu Gminy w okresie potencjalnego zagrożenia. Pracownicy wykonują swoje obowiązki w Urzędzie Gminy lub formie pracy zdalnej – wyjaśnia Krzysztof Ujma. Wójt również został objęty nadzorem epidemiologicznym do 3 kwietnia – pracuje więc zdalnie. – Zapewniam również o ciągłości działania urzędu i wydawania decyzji moich oraz kierowników poszczególnych referatów. Słowem staramy się pracować normalnie, na ile to w tych warunkach możliwe – zapewnia.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że w najbliższym czasie zostanie przekazana kolejna partia sprzętu ochronnego w postaci maseczek ochronnych, która trafi do służb specjalistycznych: ośrodków zdrowia, pogotowia ratunkowego, policji oraz Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji i Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej. Po raz kolejny zostanie przekazany też sprzęt ochronny uzupełniający do jednostek straży pożarnej.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły