Kradł elementy metalowe z przebudowy ul. Krakowskiej. Mężczyznę ujęli strażnicy miejscy

28.05.2024

Kradł elementy metalowe z przebudowy ul. Krakowskiej. Mężczyznę ujęli strażnicy miejscy

Dzięki informacjom od operatorów miejskiego monitoringu wizyjnego częstochowscy strażnicy miejscy ujęli mężczyznę, który kradł elementy metalowe z budowy przy ul. Krakowskiej.

Pracownicy cywilni Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego zaobserwowali mężczyznę, jak wiózł na wózku metalowe słupki, bariery oraz metalowe parapety. Zaszło podejrzenie, że elementy zostały skradzione z budowy przy ul. Krakowskiej. Strażnicy miejscy ujęli mężczyznę oraz powiadomili Policję i kierownika budowy. Przedstawiciel firmy potwierdził, że elementy pochodzą z terenu prac budowlanych i wycenił ich wartość. Strażnicy miejscy przekazali mężczyznę policjantom z IV KP, którzy przejęli sprawę.

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli kobietę i mężczyznę, którzy dewastowali przejście podziemne w dzielnicy Północ.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godz. 3:15 w nocy. Kobieta z mężczyzną przy pomocy puszki ze sprejem wykonywali napisy i rysunki na ścianach. Zaobserwowali to operatorzy miejskiego monitoringu, którzy powiadomili patrol Straży Miejskiej. Częstochowscy strażnicy miejscy nie mieli problemów z ujęciem sprawców. Przy osobach ujawniono dwa pojemniki ze sprejem. Strażnicy miejscy przewieźli sprawców na V Komisariat Policji i przekazali sprawę do dalszej realizacji.

To już trzeci przypadek w ciągu trzech dni, gdzie strażnicy miejscy ujęli wandali. Przypomnijmy, że w minioną niedzielę strażnicy miejscy ujęli 2 sprawców, którzy zdewastowali transformator przy ul. Gajcego, a we wtorek strażnicy miejscy ujęli 5 sprawców, którzy wykonywali napisy markerem oraz sprajem na osłonie przystankowej w rejonie ul. Fieldorfa-Nila i Gombrowicza oraz na barierkach schodów prowadzących z Promenady im. Cz. Niemena. Przy ujęciu tych sprawców również pomógł miejski monitoring i pracownicy cywilni Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego.

  • źródło: Straż Miejska w Częstochowie
Najnowsze artykuły