Kradli miał węglowy z pociągu towarowego

09.06.2022

Kradli miał węglowy z pociągu towarowego

Do pięciu lat więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy w Teklinowie kradli miał węglowy z pociągu towarowego. Na dodatek jeden z nich kierował niezarejestrowanym i nieubezpieczonym ciągnikiem rolniczym, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Kłomnic otrzymali zgłoszenie od dyżurnego Straży Ochrony Kolei, że na bocznicy kolejowej w Teklinowie ktoś otworzył jeden z wagonów i wysypał z niego około 2 ton węgla. Gdy policjanci dojeżdżali w podane miejsce, zauważyli zbliżający się do wagonów z węglem traktor. Na widok policjantów dwóch mężczyzn siedzących na przyczepie uciekło. Na miejscu pozostał kierujący ciągnikiem – 36-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W dodatku miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a traktor, którym kierował, nie był zarejestrowany ani ubezpieczony.

Ustalenia kryminalnych doprowadziły ich do oddalonej o kilka kilometrów posesji, gdzie złodzieje zdążyli już wcześniej przewieźć i rozładować około pół tony skradzionego miału. – Policjanci przerwali przestępczy proceder w chwili, gdy złodzieje wracali, by załadować na przyczepę kolejną partię usypanego węgla – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów.

Mężczyźni w wieku 29 i 30 lat, którzy uciekli z miejsca kradzieży sami stawili się w komisariacie następnego dnia po tym, jak policjanci ustalili ich tożsamość i dotarli do ich bliskich.

Wkrótce odpowiedzą za kradzież. Grozi im do 5 lat więzienia. 36-latek odpowie dodatkowo za kierowanie w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu oraz bez wymaganego ubezpieczenia, 36-latkowi grozi również wysoka grzywna.

  • kg
Najnowsze artykuły