Kryminalny z Częstochowy zaopiekował się zagubionym psem

12.12.2022

Kryminalny z Częstochowy zaopiekował się zagubionym psem

Jeden z częstochowskich funkcjonariuszy zaopiekował się zbłąkanym i zziębniętym psem. Choć na co dzień kryminalni zajmują się przestępczością, nie przeszedł obojętnie obok potrzebującego zwierzęcia. Dzięki policjantowi pies wrócił już do swojego właściciela.

Na jednym z osiedli w Koniecpolu od kilku dni można było zauważyć błąkającego się pieska. Nie pozwalał nikomu się dotknąć. Policjant, o którym mowa zjednał sobie nieufnego czworonoga i zaopiekował się nim. Zabrał go do swojego domu, nakarmił i zaczął poszukiwania właściciela. Udało się to jeszcze tego samego dnia. Pies wrócił do swojego opiekuna.

– Podczas zimowych mroźnych dni i nocy zwierzęta pozostające poza domem są narażone na niebezpieczeństwo. […] Jeśli widzimy błąkające się lub przywiązane do ogrodzenia czy słupa zwierzęta – reagujmy. Informacje o bezdomnych zwierzętach, przypadkach znęcania się nad zwierzętami, przetrzymywaniu ich w niewłaściwych warunkach bytowania przekazuj pod numerem alarmowym 112 lub przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa  – przypomina Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

 

  • opr. NL
Najnowsze artykuły