Kwaśne miny mieli kierowcy w Lublińcu. Takiej kary za przekroczenie prędkości się nie spodziewali

29.11.2023

Kwaśne miny mieli kierowcy w Lublińcu. Takiej kary za przekroczenie prędkości się nie spodziewali

W „Światowy Dnia Życzliwości”, policjanci lublinieckiej drogówki od wielu lat przeprowadzają kontrole drogowe wspólnie z młodzieżą z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Kierowcy, którzy w tym dniu nie stosowali się, do przepisów drogowych ponosili kwaśną karę.

Dzień 21 listopada obchodzony jest jako „Światowy Dzień Życzliwości”. W tym dniu, na ulicy Pawła Stalmacha w Lublińcu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wspólnie z podopiecznymi z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niesłyszących, przeprowadzali działania profilaktyczne. Policjanci wspólnie z dziećmi przeprowadzali kontrole drogowe i karali kierowców, którzy łamali obowiązujące przepisy, w dość oryginalny sposób.

Niestety, okazało się, że pomimo znaków informujących o obowiązującej prędkości i przejściu dla pieszych, wielu kierowców poruszało się znacznie szybciej.

Podczas prowadzonych działań, karę za popełnione wykroczenia wymierzała młodzież. Każdy kierowca, który nie stosowała się do przepisów, z uśmiechem na ustach musiał zjeść plasterek cytryny. Kierujący, którzy jechali zgodnie z przepisami, za wzorową jazdę otrzymywali jabłuszko. Z relacji kierowców wynika, że akcja spotyka się z akceptacją i zadowoleniem kontrolowanych osób, które pomimo przewinień, spotkały się z uśmiechem i życzliwością kontrolujących ich mundurowych.

– Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu, aby w stosunku do siebie byli życzliwi na drodze. Stosowanie się do obowiązujących przepisów i kultura jazdy gwarantują nam bezpieczeństwo – apeluje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

  • źródło: KPP Lubliniec
Najnowsze artykuły