Łącznik pomiędzy ulicami Warszawską i Jaskrowską gotowy

04.02.2022

Łącznik pomiędzy ulicami Warszawską i Jaskrowską gotowy

Łącznik drogowy pomiędzy ulicami: Warszawską i Jaskrowską w Częstochowie został oficjalnie oddany do użytku. Inwestycja kosztowała ponad 6,8 mln zł. Część środków finansowych – ponad 4,1 mln zł – przekazał na ten cel prywatny inwestor, firma Hillwood, która w obrębie drogi wybuduje centrum logistyczne.

Droga umożliwi sprawną obsługę terenów inwestycyjnych, jak i ułatwi komunikację z DK-91 przede wszystkim mieszkańcom Tysiąclecia. Firma Hillwood w obrębie drogi wkrótce wybuduje centrum logistyczne. Z tego też powodu – na podstawie umowy z miastem – przekazała część środków finansowych na realizację prac związanych z powstaniem drogi.  – Częstochowa konsekwentnie kontynuuje obrany kierunek rozwoju – podkreśla prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Z jednej strony powstają kolejne miejsca pracy i umacnia się pozycja Częstochowy na inwestycyjnej mapie kraju, a z drugiej tworzymy połączenia usprawniające ruch drogowy. Nie zapominamy, że nowe lokalne drogi są równie ważne jak realizacja inwestycji o zasięgu strategicznym, takich jak: przebudowa al. Wojska Polskiego czy DK-46 – komentuje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Częstochowie życzyłbym jak najwięcej takich partnerów jak Hillwood Polska, oby więcej tak skutecznej współpracy i nowych inwestycji – dodaje.

Inwestycja została zrealizowana w dwóch etapach. I etap to budowa drogi od ul. Jaskrowskiej w kierunku ul. Warszawskiej zakończonej rondem wraz z sięgaczem północnym, a II etap to budowa dalszego odcinka drogi od ronda z włączeniem do ul. Warszawskiej

Kwota umowy to ponad 6,8 mln zł. Udział prywatnego inwestora przekroczył 4,1 mln zł.  – Całkowita długość nowej drogi wynosi 878 mb. Wybudowana została pełna infrastruktura niezbędna do komunikacji samochodowej, rowerowej i ruchu pieszego. Inwestycja umożliwi manewrowanie i postoje samochodom ciężarowym wraz ze zjazdami – zaznacza Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie. Całość wieńczy nowoczesne oświetlenie uliczne i zaaranżowana na nowo zieleń.

 

  • kg
Najnowsze artykuły