Lao Che na frytkowej scenie

21.05.2018

Lao Che na frytkowej scenie

Był jedną z gwiazd pierwszej edycji Częstochowskiego Festiwalu Kultury Alternatywnej. Teraz powraca na frytkową scenę. Lao Che, bo o nich mowa, to czerpiąca z rozmaitych podgatunków muzyki rockowej grupa, która już od kilkunastu lat utrzymuje się w czołówce polskich wykonawców. Na scenę w Parku Lisiniec wejdzie 15 czerwca o godz. 22.30.

Debiutancki album zespół wydał w 2002 roku. Druga płyta, ,,Powstanie Warszawskie”,  została wydana trzy lata później i to właśnie utwory z tego krążka przyniosły Lao Che ogólnopolską sławę. Grupa wystąpiła wtedy po raz pierwszy na Przystanku Woodstock; na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego nagrała też singel ,,Czerniaków”. W kolejnym roku ,,woodstockowa” publiczność wyróżniła zespół swoim ,,Złotym Bączkiem”; nagroda  przypadła mu też na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wydany w 2008 roku trzeci album, ,,Gospel”, okazał się jak dotąd największym komercyjnym sukcesem grupy – sprzedano ponad 30 tys. egzemplarzy, a piosenki z płyty zajmowały wysokie lokaty na liście przebojów Programu III PR. Najnowsza płyta studyjna zespołu, ,,Wiedza o społeczeństwie”, ukazała się w tym roku.

Lao Che ma za sobą m.in. wspólne trasy z Armią, Czesław Śpiewa, a także koncerty w ramach Męskiego Grania. Muzycy brali także udział w Kampanii Przeciw Homofobii. Członkowie zespołu – Rafał Borycki, Mariusz Denst, Hubert Dobaczewski, Maciej Dzierżanowski, Michał Jastrzębski, Jakub Pokorski, Filip Różański – zostali odznaczeni Srebrnymi Krzyżami Zasługi przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za działania na rzecz upamiętniania Powstania Warszawskiego.

Wśród gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Frytka OFF-jazd są też Lech Janerka, Katarzyna Nosowska, Paulina Przybysz, a także zespoły Hańba! i Pidżama Porno. Muzycznym atrakcjom będzie towarzyszył m.in. Food Fest, czyli 20 food trucków, w których na uczestniczki i uczestników festiwalu – oprócz frytek, zapiekanek czy burgerów – będzie czekać m.in. kuchnia tajska, indyjska czy meksykańska, a na deser lody rzemieślnicze, rolowane, węgierskie kołacze czy naleśniki. Aktualne informacje o imprezie można znaleźć pod linkiem http://www.facebook.com/Frytka-OFF-jazd-116510218396748/

  • kg
Najnowsze artykuły