Leśny Kawaler przedstawia: Wyjątkowa historia o parze żurawi spod Częstochowy

15.05.2024

Leśny Kawaler przedstawia: Wyjątkowa historia o parze żurawi spod Częstochowy

Dawid Popończyk, autor kanału Leśny Kawaler w serwisie YouTube przedstawia wyjątkową historię o parze żurawi. Jak sam podkreśla, spędził mnóstwo czasu, aby uchwycić na nagraniach zachowania tej pary w poszczególnych okresach.

– To niezwykle piękna historia o parze żurawi oraz bardzo wyjątkowy materiał. By nagrać ten film poświęciłem mnóstwo czasu, energii oraz uwagi. Ptaki te, nagrywałem od dłuższego czasu (od marca do maja 2024). Obserwacjom poddałem przede wszystkim tę konkretną parę. Zależało mi na nagraniu ich różnych zachowań w poszczególnych okresach. Wszystko po to, by powstała historia, którą przedstawię w jednym filmie. To się udało – opisuje Dawid Popończyk, autor kanału Leśny Kawaler w serwisie YouTube.

– Początkowo (miało to miejsce jeszcze w marcu) widać, jak jeden z żurawi stara się zwrócić na siebie uwagę poprzez rzucanie patykiem. Następnie, gdy to się udało, żurawie odbyły piękny taniec godowy, któremu przyglądał się jeleń. Niedługo po tym doszło do kopulacji. Jej finałem są dwa malutkie żurawie, które w tym momencie dzielnie podążają za swoimi rodzicami. Warto również wspomnieć, że żurawie najczęściej łączą się w pary na całe życie. Wszystko to pokazuje, że przyroda jest czymś niepowtarzalnym. Czymś, czego człowiek nie powinien niszczyć, a po prostu podziwiać. Od zwierząt z kolei, często mógłby brać przykład – dodaje częstochowski miłośnik przyrody.

Link do kanału w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/@LesnyKawaler

 

  • red.
Najnowsze artykuły