Lubliniec. Matka zostawiła 3-letnie dziecko w samochodzie

25.07.2022

Lubliniec. Matka zostawiła 3-letnie dziecko w samochodzie

Do potencjalnie niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną środę 20 lipca na jednym z parkingów w Lublińcu. Przypadkowi świadkowie, wracając do swojego samochodu zauważyli w zaparkowanym obok BMW pozostawione małe dziecko. O całej sytuacji zawiadomili policję. Przybyłym na miejsce mundurowym szybko udało się nawiązać kontakt z matką 3-latka, która twierdziła, że zostawiła syna tylko na chwilę, ponieważ musiała udać się do apteki.

– W środę 20 lipca krótko przed godziną 18:00 lublinieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednym z parkingów przy ul. Skłodowskiej w Lublińcu w zamkniętym pojeździe ma znajdować się dziecko. O niebezpiecznej sytuacji mundurowych powiadomili zaniepokojeni świadkowie, którzy podczas powrotu do swojego pojazdu, w zaparkowanym obok BMW zauważyli pozostawione małe dziecko. Na szczęście szybko udało się nawiązać kontakt z matką dziecka, która później, w rozmowie z policjantami twierdziła, że tylko na chwilę pozostawiła w aucie 3-letniego syna, gdyż musiała udać się do pobliskiej apteki – informuje KPP Lubliniec. Dzięki szybkiej reakcji świadków być może nie doszło do tragedii, a śledczy będą teraz sprawdzać, czy mieszkanka gminy Poczesna swoim postępowaniem nie naraziła syna na niebezpieczeństwo.

Policja apeluje, aby w upalne dni szczególnie zadbać o seniorów, dzieci, ale też zwierzęta. – Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać ich w zamkniętym pojeździe, w którym temperatura może szybko osiągnąć 50 – 60 stopni Celsjusza. Wystarczy kilka minut, aby doszło do tragedii. Nie przechodźmy też obojętnie obok pozostawionego w pojeździe dziecka lub czworonoga, reagujmy! W upalny dzień stojący na parkingu zamknięty samochód może stać się śmiertelną pułapką dla śpiącego w nim dziecka lub zwierzęcia. W takim przypadku uchylenie szyby czy pozostawienie auta w cieniu nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Brak rozwagi i wyobraźni może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie – ostrzegają mundurowi.

Pamiętajmy! Podczas upalnej pogody temperatura w pojeździe szybko może osiągnąć nawet 60 stopni Celsjusza, a pozostawienie dziecka, osoby starszej czy zwierzęcia w nagrzanym pojeździe nawet na kilka minut może zakończyć się tragicznie. Widząc taką sytuację, zawsze reagujmy i powiadamiajmy służby dzwoniąc na numer alarmowy 112! Jeżeli nie ma możliwości szybkiego odnalezienia właściciela pojazdu, w stanie wyższej konieczności, ratując zdrowie lub życie możemy nawet zbić szybę w takim pojeździe.

 

źródło: KPP Lubliniec

Grafika poglądowa, fot. Stock

  • pn
Najnowsze artykuły