Łukasz Banaś: Chcę być prezydentem Częstochowy, ponieważ nasze miasto potrzebuje zmian

16.02.2024

Łukasz Banaś: Chcę być prezydentem Częstochowy, ponieważ nasze miasto potrzebuje zmian

Podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię samorządową Koalicji Obywatelskiej, ogłoszono kandydaturę Łukasza Banasia na prezydenta Częstochowy. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Ministra Zdrowia Izabela Leszczyna, premier Jerzy Buzek oraz wiceprezydent Bartłomiej Sabat.

Koalicja Obywatelska w Częstochowie przedstawiła swoje kluczowe wartości i priorytety, skupiając się na zdrowiu, rodzinie, bezpieczeństwie oraz rozwoju. Łukasz Banaś, kandydat na prezydenta Częstochowy, podkreślił swoje zaangażowanie w dbanie o zdrowie mieszkańców, bezpieczeństwo dzieci, wsparcie przedsiębiorczości oraz rozwój edukacyjny i kulturalny miasta.

– Szanowni Państwo, bardzo się cieszę i jestem z tego dumny. Chcę być prezydentem Częstochowy, ponieważ nasze miasto potrzebuje zmian. Przygotowałem propozycję dla Częstochowian, ale nie nazywam ich programem, lecz moimi wartościami. Wszyscy kierujemy się w życiu wartościami – podkreślił Łukasz Banaś.

– Koalicja Obywatelska z dumą przedstawia swoich kandydatów do Rady Miasta Częstochowy. Nasz zespół jest gotowy wprowadzić pozytywne zmiany w mieście, skupiając się na potrzebach mieszkańców i rozwoju Częstochowy – zapewnia ugrupowanie.

Kandydaci do Rady Miasta:

Okręg Podjasnogórska, Stare Miasto, Śródmieście, Trzech Wieszczów, Częstochówka-Parkitka, Kiedrzyn, Tysiąclecie: Joanna Rekwirewicz, Marcin Biernat
Okręg Ostatni Grosz, Raków, Wrzosowiak: Łukasz Pabiś, Zofia Wojtysiak Kowalik
Okręg Błeszno, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Lisiniec, Stradom: Marcin Korzeniec, Barbara Gieroń
Okręg Mirów, Północ, Wyczerpy-Aniołów, Zawodzie-Dąbie: Łukasz Banaś, Marta Salwierak

Do Sejmiku Województwa liderem listy jest Bartłomiej Sabat.

  • mat. pras.
  • oprac. red.
Najnowsze artykuły