Mają nowy ośrodek zdrowia

09.11.2019

Mają nowy ośrodek zdrowia

Cztery gabinety lekarskie, gabinet stomatologiczny i zabiegowy, przestronne, jasne poczekalnie z miejscem zabaw dla dzieci – między innymi takie pomieszczenia znajdziemy w nowym ośrodku zdrowia, który powstał w Michałowie przy ulicy Laurowej 58. zastąpił on poprzedni, wysłużony obiekt, który znajdował się w Nieradzie przy ul. Targowej.

W uroczystościach związanych z oddaniem do użytku nowego obiektu wzięli udział między innymi reprezentanci Sejmu i Senatu, władz wojewódzkich, samorządowcy, przedstawiciele służby zdrowia, oświaty, Urzędu Gminy Poczesna, a także sami mieszkańcy. Wójt gminy Poczesna, Krzysztof Ujma, podczas powitania podziękował radnym poprzedniej i obecnej kadencji, którzy – jak podkreślił – zadecydowali i przyczynili się do budowy nowego ośrodka zdrowia w Nieradzie. Podziękowania skierował również do doktora Andrzeja Cupiała, który od kilkudziesięciu lat pracuje w gminie Poczesna jako lekarz.
Ośrodek zdrowia z siedzibą w Michałowie, przy ul. Laurowej 58 zastąpił poprzedni, wysłużony obiekt, który znajdował się w miejscowości Nierada przy ul. Targowej.
W nowoczesnym budynku, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, są cztery gabinety lekarskie, gabinet stomatologiczny oraz zabiegowy. Są też przestronne, jasne poczekalnie z miejscem zabaw dla dzieci. Wszystko przemyślane, funkcjonalne, estetyczne. Przed budynkiem znajduje się parking dla zmotoryzowanych. Jest również miejsce dla rowerów.
Nowy ośrodek zdrowia usytuowany jest na styku trzech miejscowości. Dobra komunikacja miejska ułatwia dotarcie pacjentów do przychodni.

Uroczyste otwarcie miało miejsce 30 października, ale ośrodek już od połowy października przyjmował pacjentów. Wydarzeniu towarzyszyła część artystyczna przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie pod kierownictwem nauczycielki – Doroty Wiśniewskiej.

Ośrodek Zdrowia w Nieradzie

42-262 Michałów ul. Laurowa 58
(wejście i wjazd od ul. Leszczynowej w Nieradzie)
tel. 34 373 62 00; czynny od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 15.35.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Poczesna
Najnowsze artykuły