„Mam Prawo”: XXV Dni Godności w Częstochowie

25.05.2023

„Mam Prawo”: XXV Dni Godności w Częstochowie

W ramach walki z nietolerancją i dyskryminacją osób z niepełnosprawnością w Częstochowie odbył się już XXV Dzień Godności. W środę 24 maja na Placu Biegańskiego zorganizowano wiele atrakcji, których celem była integracja osób z niepełnosprawnością, ich rodziców oraz opiekunów z miejską społecznością.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Częstochowie od 1999 roku organizuje w naszym mieście Dzień Godności. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej organizacji „Dzień Godności” to wydarzenie podczas którego przełamujemy bariery, łączymy się, poznajemy i wspólnie bawimy”.

Każdego roku kolejne edycje wydarzenia odbywają się wokół wybranego motywu. W tym roku hasłem przewodnim Dnia Godności było „Mam Prawo”. W obchodach tegorocznej edycji udział wzięli prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak, radni miasta, a także przedstawiciele szkół specjalnych oraz Stowarzyszeń. Imprezę poprowadził Irek Bieleninik.

W trakcie środowego wydarzenia miały miejsce zajęcia zumby, zabawy integracyjne i animacje. Na Placu Biegańskiego stanęły też stoiska z rękodziełem przygotowanym przez placówki zaangażowane w pomoc osobom z niepełnosprawnościami. W trakcie obchodów Dnia Godności odbył się również konkurs flagi pokoju, który wygrało Stowarzyszenie WTZ „Integracja”.

 

 

  • mz
Najnowsze artykuły