Mamy mistrzynię świata!

31.08.2018

Mamy mistrzynię świata!

Kalina Matysiak po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna we freestyle football – czyli sztuce wykonywania żonglersko-cyrkowych ewolucji piłką. Częstochowianka sięgnęła po tytuł mistrzowski już trzeci raz.

Otwarte Mistrzostwa Świata Freestyle Football ,,Super Ball” odbyły się w Pradze. Wzięło w nich udział 408 zawodniczek i zawodników z 52 krajów, w tym ekipa R-Style z reprezentantkami i reprezentantami Częstochowy – Kaliną Matysiak (Female Battles), Adrianem Francem (Routine) i Piotrem Bujakiem (Battles Pro).

Kalina Matysiak już po raz trzeci stanęła na najwyższym stopniu podium podczas imprezy mistrzowskiej – wcześniej zdobyła 1. miejsce „Super Ball” w roku 2016 oraz 1. miejsce w tegorocznym turnieju „DAZN World Masters” w Japonii. Podczas półfinału „Super Ball 2018” Kalina pokonała włoszkę Anastasię Bagaglini, a w finale spotkała się z obecną mistrzynią Europy Agnieszką Mnich.

Adrian Franc uplasował się na 5. miejscu kategorii Routine. Na koncie ma już 2 brązowe medale i 1 srebrny – wszystkie w tej kategorii.

Więcej informacji, a także zdjęcia oraz filmy z zawodów można znaleźć na fanpage’u Kaliny Matysiak oraz ekipy R-Style pod linkiem http://facebook.com/RStyleTeam

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły