Marcel Posmyk już dziś wyrusza do USA, aby na rowerze pokonać legendarną Route 66

15.05.2024

Marcel Posmyk już dziś wyrusza do USA, aby na rowerze pokonać legendarną Route 66

Z pewnością pamiętacie Marcela Posmyka, który w ubiegłym roku wyruszył rowerem w podróż z Częstochowy do Rzymu, aby wesprzeć Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. W tym roku Marcel postanowił zorganizować kolejną akcję, aby pomóc zaprzyjaźnionej organizacji i zaplanował przejechanie rowerem legendarnej drogi Route 66 w Stanach Zjednoczonych.

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej nazywa Marcela swoim „lokalnym bohaterem na dwóch kółkach”. W zeszłym roku Marcel, młody pasjonat jazdy na rowerze, postanowił przejechać trasę z Częstochowy do Rzymu, aby wesprzeć częstochowskie hospicjum. Była to pierwsza taka duża wyprawa Marcela. Wybrał się w nią całkiem sam, a trasa, którą sobie wytyczył liczyła około 2300 km. – W tym roku chciałbym zrealizować dużo większy projekt – przejechać legendarną drogę w Stanach Zjednoczonych, czyli Route 66 – zapowiedział nam już w styczniu Marcel, odwiedzając naszą redakcję. – Zależy mi, aby ta akcja była jeszcze bardziej znacząca, bo czuję pewien niedosyt po poprzedniej. Chciałbym zebrać dużo większą kwotę na częstochowskie Hospicjum i Fundację Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” – podkreślił. Marcel na podbój Ameryki wyruszy już dziś 15 maja, a rowerowy maraton rozpocznie dzień po przylocie do Stanów. Tam samotnie pokona rowerem 4000 km – trasa przebiegać będzie z Los Angeles do Chicago.

Szlachetny cel

Marcel podkreśla, że ten wyczyn jest dedykowany zaprzyjaźnionym organizacjom i najważniejsze jest dla niego to, aby zebrać jak najwięcej środków na ich wsparcie. Zrzutkę można wesprzeć tu https://zrzutka.pl/yc53ev.

Marcela mieliśmy okazję poznać i to naprawdę bardzo skromny chłopak, o którym warto pisać i opowiadać. Dlatego jako redakcja przyłączamy się do promowania akcji Charytatywnie Route 66 i zachęcamy Was do jej wsparcia. Powodzenia, Marcel!

Link do profilu Marcela: www.facebook.com/Marcelnissa

  • pn
Najnowsze artykuły