Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Częstochowie: To miasto ma potencjał

10.10.2023

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Częstochowie: To miasto ma potencjał

Dziś na placu Biegańskiego odbył się briefing prasowy Prawa i Sprawiedliwości z udziałem kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu częstochowskim.  – Pieniądze płyną. Pytanie jest tylko takie, czy mamy władze samorządową, która chce sięgnąć po te środki i która chce z rządem współpracować? – mówiła podczas swojego wystąpienia Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która gościła dziś w Częstochowie.

-Częstochowa ma ogromny potencjał gospodarczy i biznesowy. Mamy niedaleko autostradę, dobrą komunikację z dużymi miastami – z Wrocławiem, Warszawą czy też Łodzią. Niedaleko jest też lotnisko. Jest również Jasna Góra, która dla nas Polaków jest niezmiernie ważnym symbolem. Zawsze wtedy, kiedy były trudności, kiedy coś złego się działo, Polacy podążali właśnie tu na Jasną Górę – mówiła Marszałek Sejmu Elżbieta Witek na placu Biegańskiego.

– Widać, że Częstochowa nie wykorzystuje swojego ogromnego potencjału. Miasto jest zadłużone. Szkoda, bo my, jako Prawo i Sprawiedliwość od ośmiu lat pokazujemy wszystkim samorządom, że nikogo nie wykluczamy. My nie dzielimy ani Polaków, ani samorządów (…) Kierujemy bardzo duże środki do wszystkich miejscowości – tych dużych miast, średnich, byłych miast wojewódzkich, które zostały zdegradowane przez to, że zmieniła się reforma administracyjna i do tych najmniejszych (…) Pieniądze płyną. Pytanie jest tylko takie, czy mamy władze samorządową, która chce sięgnąć po te środki i która chce z rządem współpracować? Bo znamy takie samorządy, które tego odmawiają, nie chcą tych pieniędzy, nie starają się o te programy – stwierdziła Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. W swoim dalszym wystąpieniu zachęcała m.in. do głosowania w wyborach 15 października. – Każdy wasz głos, każdy pojedynczy głos jest dzisiaj najważniejszy.  To wasz głos może zdecydować o tym, jak będzie wyglądała nasza przyszłość i przyszłość Częstochowy – nie tylko przez kolejne cztery lata, ale przez kolejne dekady – podkreślała.

Przypomnijmy, że w wyborach do Sejmu z pierwszego miejsca na liście PiS-u w okręgu nr 28 startuje Lidia Burzyńska. Drugie miejsce na liście ma poseł Szymon Giżyński, a z miejsca trzeciego startuje Andrzej Gawron.

Sprawdźcie pełną listę kandydatów.

Lidia Burzyńska
Szymon Giżyński
Andrzej Gawron
Mariusz Trepka
Artur Warzocha
Beata Kocik
Dariusz Wojnowski
Ewelina Mikulska
Edyta Wierzbińska
Wojciech Oczkowski
Karolina Agnieszka Dorosz
Urszula Zalewska
Piotr Derejczyk
Piotr Wrona

Kandydatami do Senatu RP jest Monika Pohorecka w okręgu nr 69 (Częstochowa) i Ryszard Majer w okręgu nr 68 (powiat częstochowski, lubliniecki, myszkowski i kłobucki).

 

  • pn
Najnowsze artykuły