Marta Marek z brązowym medalem Górskich Mistrzostw Polski

31.08.2020

W miniony weekend w Wysowej Zdrój odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski, podczas których Marta Marek, zawodniczka klubu Kolejarz-Jura Częstochowa, wywalczyła brązowy medal w kategorii juniorek młodszych.

Fantastyczna jazda Marty i walka do samej mety przyniosła jej upragniony medal, ale pozostali podopieczni szkoleniowca Kacpra Gronkiewicza również mogą pochwalić się dobrym występem. – Kajetan Wąsowicz dojechał do mety w czołowej grupie, ale niestety przez problemy techniczne nie mógł walczyć o zwycięstwo i ostatecznie wywalczył i tak dobre 7. miejsce. Ludwik Knapiński również uplasował się na dobrym 17. miejscu, przyjeżdżając w drugiej grupie z 30-sekundową stratą. Z kolei Łukasz Nowak i Adam Marciniak ukończyli rywalizację w środku stawki – kolejno na 47 i 50 miejscu. Gratulacje dla wszystkich zawodników! – podsumowuje trener juniorów Kacper Gronkiewicz.