Maskpol wspiera działania służb

29.03.2020

Maskpol wspiera działania służb

Blisko 200 kompletów zestawów składających się z kombinezonów, masek, półmasek, gogli oraz filtrów przekazało lokalnym samorządom i służbom medycznym Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wartość przekazanego sprzętu to ponad 100 000 zł.

Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. wspiera działania służb medycznych, policji oraz Wojsk Obrony Terytorialnej w walce z koronawirusem. Zakład znaczącą część mocy produkcyjnych skupia na wytwarzaniu odzieży i sprzętu ochronnego. Przekazany kilka dni temu sprzęt trafi przede wszystkim do ratowników medycznych z Częstochowy, jednostek Policji w Kłobucku, Krzepicach i Częstochowie oraz do szpitali w Kłobucku i Krzepicach. Ponadto Spółka przekaże zestawy sprzętu ochronnego oraz dodatkową pulę półmasek i gogli na rzecz jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Bezpieczeństwo naszych obywateli to nasza wspólna sprawa. Decyzja o zaspokojeniu potrzeb ludzi, którzy z poświęceniem walczą z epidemią na pierwszej linii frontu była dla nas naturalna. W miarę możliwości, w kolejnych dniach planujemy dalsze wsparcie dla kolejnych jednostek. Koncentrujemy się na realizacji zamówień dla odbiorców z sektora publicznego – powiedział Adam Ogrodnik, Prezes Zarządu PSO Maskpol S.A.

PSO Maskpol S.A. ma wyjątkowe kompetencje na krajowym rynku w zakresie odzieży ochronnej, wyposażenia indywidualnego oraz środków filtracyjnych. Produkty spółki, zarówno z bieżącej produkcji, jak również dostarczone w latach ubiegłych, wykorzystywane są w aktualnie prowadzonych działaniach służb medycznych i służb mundurowych. Wraz z cywilnymi i wojskowymi instytutami spółka aktywnie uczestniczy w wielu projektach badawczo-rozwojowych z dziedziny zabezpieczenia przed zagrożeniami o charakterze CBRN.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły