Mężczyzna szuka miejsca. Męskie Forum w Częstochowie 

15.05.2024

Mężczyzna szuka miejsca. Męskie Forum w Częstochowie 

25 maja, tuż przed Dniem Matki w auli Parafii św. Zygmunta przy ul. Krakowskiej 1 odbędzie się Forum męskie „Jestem mężczyzną znam swoje miejsce”. 

Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” to hasło męskiego forum w Częstochowie. W trakcie tego wydarzenia każdy uczestnik otrzyma wskazówki pomagające w odnalezieniu swojego miejsca. Możliwa będzie również wymiana osobistych doświadczeń związanych z poszukiwaniem własnego miejsca w ramach panelu dyskusyjnego.

W kontekście powszechnej narracji o zagubieniu przez mężczyznę jego tożsamości oraz o tzw. kryzysie męskości i ojcostwa, Forum ma stanowić zachętę do podejmowania odpowiedzialnej aktywności mężczyzny oraz jego pełniejszej integracji z rodziną oraz społeczeństwem.

Codzienna obserwacja wskazuje na różnorodność działających oraz powstających nowych męskich grup. Dlatego też, punktem uwagi Forum jest podkreślenie obecności męskich wspólnot, szczególnie tych o charakterze duchowym.

W Forum uczestniczyć mogą kobiety zainteresowane wszechstronnym rozwojem mężczyzn. Podobnie, kapłani podejmujący trud duchowego formowania mężczyzn odnajdą swoje miejsce w męskim Forum.

Organizatorem Forum jest Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Częstochowie, której proboszczem jest ks. Jacek Michalewski, kapłan zaangażowany w różnorodne inicjatywy duszpasterskie oraz dzieła ewangelizacyjne. Natomiast inicjatywa wydarzenia pochodzi od Mariusza Janasa, męża i ojca, doktora nauk teologicznych.

Patronat honorowy:

Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo.

Patronat medialny:

a) Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz portal „Niedziela.pl”;

b) Katolickie Radio „FIAT”, portal informacyjny Radia „FIAT” „Częstochowskie24”.

Uczestnictwo w Forum wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza dostępnego w mediach społecznościowych. Udział jest odpłatny w kwocie 150 zł, płatnej według instrukcji zawartej w formularzu rejestracyjnym.

Szczegółowe informacje, charakterystyka prelegentów oraz streszczenie planowanych wystąpień dostępne są:

a) w mediach społecznościowych: www.facebook.com/forumjestemmezczyzna

b) w materiale prasowym: Forum „Jestem mężczyzną, znam swoje miejsce” | Niedziela.pl

Godzina: 8:00 – 17:00

Kontakt z Organizatorem

Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika

ul. Bohaterów Katynia 40/42, 42-219 Częstochowa

Proboszcz: ks. Jacek Michalewski, tel. +48 730 147 876

Koordynator Forum: dr Mariusz Janas, tel. +48 732 660 500

email: forumjestemmezczyzna@gmail.com

Internet: www.facebook.com/forumjestemmezczyzna

  • mat. pras.
Najnowsze artykuły