Miał blisko 4 promile alkoholu. Wsiadł na rower…

16.02.2022

Miał blisko 4 promile alkoholu. Wsiadł na rower…

Wysokim mandatem zakończyła się jazda na rowerze dla 46-letniego mieszkańca Kotowic. Zatrzymany do kontroli mężczyzna, miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali go mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Takie kary przewiduje taryfikator obowiązujący od 1 stycznia 2022 roku.

Policjanci z myszkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli na ulicy Kieleckiej w Jaworzniku 46-letniego rowerzystę. Jego sposób jazdy wzbudził u mundurowych podejrzenie, że może on być pijany. Policjanci się nie pomylili. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 46-latek miał blisko 4 promile alkoholu. Za popełnione wykroczenie sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Takie kary przewiduje od 1 stycznia 2022 roku nowy taryfikator. Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny, czyli na przykład rowerem, po użyciu alkoholu, czyli między 0,2 a 0,5 promila, grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Natomiast, jeśli kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila, wówczas mandat wynosi 2500 złotych.

  • kg
Najnowsze artykuły