Miał ponad 3,5 promila!

27.10.2017

Miał ponad 3,5 promila!

Telefoniczne zgłoszenie i szybka reakcja mundurowych doprowadziły do zatrzymania kierowcy opla, który jeździł ulicami Kłobucka mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Biorąc pod uwagę stan mężczyzny, można stwierdzić, że reakcja przypadkowego świadka pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.
Oficer dyżurny kłobuckiej komendy odebrał telefon z informacją, że z parkingu przy jednym ze sklepów samoobsługowych w centrum Kłobucka, wyjechał osobowy opel, którego kierowca może być nietrzeźwy.

Po kilku minutach policjanci z drogówki skontrolowali kierowcę opisywanego auta. Okazało się, że oplem kierował 29-letni kłobucczanin, od którego czuć było bardzo silną woń alkoholu. Podczas badania stanu trzeźwości wyszło na jaw, że miał on w organizmie ponad 3,5 promila.

Na nieodpowiedzialnego kierowcę czekają surowe konsekwencje. Grożą mu: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

  • KWW SLD Lewica Razem (33%, Razem 119)
  • KWW Wspólnie dla Częstochowy (19%, Razem 69)
  • KWW Marcin Maranda. Mieszkańcy Częstochowy (18%, Razem 64)
  • KWW Kukiz 15 (15%, Razem 55)
  • KW Prawo i Sprawiedliwość (8%, Razem 29)
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska (5%, Razem 18)
  • Komitet Wyborczy Wyborców Senior + (1%, Razem 2)
  • KWW Otwarta Częstochowa (1%, Razem 2)
Razem: 358

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły