Miała blisko dwa promile. Wsiadła za kierownicę

06.03.2019

Miała blisko dwa promile. Wsiadła za kierownicę

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miała 35-latka zatrzymana przez policjantów z Woźnik. Mieszkanka powiatu tarnogórskiego postanowiła w takim stanie wybrać się na przejażdżkę samochodem. Kobieta straciła prawo jazdy, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

W nocy z 3 na 4 marca patrolujący rejon miejscowości Piasek policjanci z Woźnik zauważyli osobę dziwnie zachowującą się za kierownicą. Kobieta na widok radiowozu zatrzymała swojego opla na wjeździe do pobliskiej posesji i włączyła światła awaryjne. Mundurowi postanowili sprawdzić o co chodzi. Podczas kontroli okazało się, że kobieta siedząca za kierownicą ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mieszkanka powiatu tarnogórskiego swoim nieodpowiedzialnym postępowaniem stworzyła realne zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a sprawa trafi w najbliższym czasie do sądu. W więzieniu może spędzić do 2 lat.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły