Miasto wraca do organizacji imprez plenerowych!

08.02.2022

Miasto wraca do organizacji imprez plenerowych!

Festiwal Frytka OFF w Parku Lisiniec, Dni Częstochowy w dzielnicy Północ za pętlą tramwajową oraz miejski Sylwester na placu Biegańskiego – te trzy duże imprezy plenerowe zamierza w tym roku zorganizować Częstochowa.

Miasto liczy na to, że dzięki akcji powszechnych szczepień, wkrótce uda się wyjść z kryzysu epidemiologicznego i będziemy mogli odetchnąć pełną piersią oraz bez ograniczeń korzystać z kulturalnych masowych rozrywek.

Wydział Kultury, Promocji i Sportu UM zapowiada, że w 2022 roku:

• 25 czerwca czeka nas powrót Festiwalu Frytka OFF. W Parku Lisiniec po raz kolejny rozbrzmiewać będzie szeroko rozumiana alternatywa. Na dużej scenie spotykają się różne muzyczne gatunki i estetyki oraz sceniczne osobowości – co jak zawsze jest gwarantem doskonałej zabawy. Dzięki unikalnej atmosferze Frytka dorobiła się prawdziwej, ogólnopolskiej marki, a tegoroczna, jubileuszowa edycja z pewnością tylko ją wzmocni.

• 27 sierpnia głośno świętować będziemy Dni Częstochowy. Święto Miasta to od lat już tradycja świetnych plenerowych koncertów, połączonych z masą mniejszych imprez towarzyszących. Nie inaczej będzie też w tym roku. Nie można tego przegapić, bo tym razem gwiazdą wieczoru będzie powracający na muzyczną scenę zespół T.LOVE.

• 31 grudnia spotkamy się tradycyjnie na placu Biegańskiego, witając wspólnie Nowy Rok. Sylwestrowa zabawa jest jedną z ulubionych imprez częstochowianek i częstochowian, dlatego bardzo się cieszymy, że po dwóch trudnych latach, wracamy do tej tradycji. Możecie liczyć na sporą dawkę tanecznych przebojów, doskonałą atmosferę i przede wszystkim szampańską zabawę.

  • kg
  • zdj. UM Cz-wa
Najnowsze artykuły