Michał Świerczewski zabrał głos po bolesnej porażce Rakowa Częstochowa

28.02.2024

Michał Świerczewski zabrał głos po bolesnej porażce Rakowa Częstochowa

Właściciel Rakowa Częstochowa zabrał głos po wczorajszej porażce Rakowa Częstochowa w ćwierćfinale Pucharu Polski. Zespół szkoleniowca Dawida Szwargi przegrał wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice aż 0:3.

– To nie jest to, do czego przyzwyczaił Raków. Można przegrać mecz, natomiast sposób, w jaki przegraliśmy ten mecz na pewno nie przystoi takiej drużynie jak Raków Częstochowa (…) Przy drugim golu Piast wepchnął piłkę do bramki pokazując, jak ważne jest nastawienie, determinacja w polu karnym rywala i własnym – mówił na pomeczowej konferencji trener Dawid Szwarga. – Oczywiście to ja biorę odpowiedzialność za tę porażkę. To ja przygotowywałem zawodników do tego meczu – także pod kątem nastawienia, więc to ja jestem głównym winowajcą. Jedyne, co teraz możemy zrobić, to zareagować jak mężczyźni. Tego będę wymagał od siebie i zawodników – dodał.

Bolesną porażkę skomentował na portalu X właściciel Rakowa Michał Świerczewski.

Niestety, staliśmy się ligowym średniakiem. Nie ma sensu się oszukiwać, to nasz najpoważniejszy kryzys od 2016 r. Zebrałem wtedy trochę doświadczeń. Spróbujemy tą sytuacją zarządzić.

— Michał Świerczewski (@MichalS1978) February 27, 2024

  • pn
Najnowsze artykuły