
25.03.2020
Miejsca integracji społecznej nadal nieczynne
Wojewoda Śląski przedłużył zawieszenie działalności miejsc integracji społecznej – w tym klubów seniora czy warsztatów terapii zajęciowej. Po 26 marca nadal będą nieczynne.
Wojewoda Śląski polecił władzom samorządowym z terenu województwa czasowe zawieszenie (do 10 kwietnia) działalności:
– placówek wsparcia dziennego
– centrów i klubów integracji społecznej
– dziennych domów i klubów seniora
– środowiskowych domów samopomocy
– warsztatów terapii zajęciowej
Już od 13 marca, zgodnie z zaleceniem Wojewody Śląskiego, Środowiskowy Dom Samopomocy jest nieczynny. Zamknięty jest też Ośrodek Wsparcia dla Osób z Chorobą Alzheimera. Podopieczni obu placówek są objęci opieką środowiskową.
Przy tej okazji przypominamy, że do odwołania zawieszona jest również organizacja imprez artystycznych i rozrywkowych, w szczególności w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki. Nie działają też kluby dziecięce i żłobki w całym województwie. Odwołane zostają także wszystkie zaplanowane w tym okresie wydarzenia kulturalno-oświatowe (spotkania, zajęcia, warsztaty, wernisaże, prelekcje itp.).