Miejska gra profilaktyczna

22.08.2018

Miejska gra profilaktyczna

Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ponownie organizują Miejską Grę Profilaktyczną dla podopiecznych częstochowskich placówek wsparcia dziennego.

Głównym założeniem Miejskiej Gry Profilaktycznej jest przeciwdziałanie patologiom społecznym i uzależnieniom poprzez uświadamianie dzieciom i młodzieży zagrożeń wynikających z uzależnień od substancji psychoaktywnych. Chodzi także o promowanie aktywnego stylu życia, rozwijanie kreatywności, umiejętności interpersonalnych i postaw asertywnych.

W tym roku Miejska Gra Profilaktyczna odbędzie się w dwóch lokalizacjach, w dwóch odrębnych terminach. I tak 23 sierpnia dzieci i młodzież szkolna pojedzie do Olsztyna koło Częstochowy. Na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Kühna odbędzie się gra terenowa „Zdobądź flagę”, zajęcia animacyjne, taneczne oraz sportowe. Nie zabraknie elementów profilaktyki w postaci konkursu plastycznego „Stop uzależnieniom”. Dla młodszych dzieci przewidziano także atrakcje w postaci malowania twarzy i puszczania dużych baniek mydlanych.

Natomiast 28 sierpnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Szczytowej w Częstochowie zostaną zorganizowane warsztaty profilaktyczne „Ty też możesz być aniołem”, mające na celu wzmocnienie silnych stron charakteru dzieci i młodzieży, nabycie umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz rozwiązywania sytuacji problemowych. Ponadto odbędą się warsztaty rękodzielnicze – découpage,  plecenia wianków, wyrabiania mydełek. Całości dopełnią zajęcia sportowe.

  • kg
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły