Miejski monitoring uchwycił mężczyznę, który ukradł… krasnala

15.01.2024

Miejski monitoring uchwycił mężczyznę, który ukradł… krasnala

W miniony weekend częstochowska Straż Miejska przyjęła 108 zgłoszeń. Znaczna część z nich dotyczyła wykroczeń drogowych. Odnotowano również dwie kradzieże, których sprawcy zostali zarejestrowani przez miejski monitoring.

W nocy z piątku na sobotę miejskie kamery uchwyciły mężczyznę, który przechodząc przez plac Biegańskiego ukradł jedną z ozdób – krasnala. Zdarzenie zaobserwował pracownik z referatu ds. miejskiego monitoringu. Powiadomieni przez niego funkcjonariusze ujęli złodzieja w rejonie al. NMP i przekazali go policjantom z I Komisariatu.

Wcześniej tego dnia, tj. w piątek ok. godz. 15:00, miejski monitoring zarejestrował mężczyznę, który w rejonie ul. Ogrodowej wysypał zawartość kosza na śmieci, a następnie pourywał metalowe elementy i oddalił się z nimi. Jednak i ten złodziej szybko wpadł w ręce strażników, którzy następnie przekazali go policjantom z IV KP.

– W trakcie minionego weekendu dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli 108 telefonicznych zgłoszeń od mieszkanek i mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło wykroczeń drogowych. Było to 20 zdarzeń.

W ciągu minionych 3 dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 7 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 6 zdarzeń zrealizowali strażnicy miejscy, a pozostałe 1 zdarzenie zostało przekazane do realizacji innej służbie.

Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – poinformował w poniedziałek Artur Kucharski z częstochowskiej Straży Miejskiej.

  • red.
Najnowsze artykuły