Mieli narkotyki warte blisko 230 tysięcy złotych

28.04.2022

Mieli narkotyki warte blisko 230 tysięcy złotych

Prawie 4,5 kg amfetaminy i marihuany, ponad 400 tabletek ekstazy i 30 LSD oraz mefedron i metamfetaminę zabezpieczyli u czterech mężczyzn częstochowscy policjanci. Dwóch z nich już trafiło do aresztu za posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Częstochowie uzyskali informację o kilku mężczyznach handlujących narkotykami na terenie Częstochowy. Następnie ustalili miejsca, w których mogą przebywać. We wtorek w Częstochowie zatrzymali trzech z nich. 26 i 29-latek posiadali przy sobie kilka działek zielonego suszu. Trzeci w wieku 27 lat miał natomiast znaczną ilość marihuany, mefedron, amfetaminę, tabletki ekstazy i LSD o łącznej wartości ponad 110 tysięcy złotych. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

Kilka dni później stróże prawa zatrzymali kolejnego przestępcę narkotykowego. Przy 22-latku znaleźli prawie 42 tysiące działek dilerskich amfetaminy, blisko 600 metamfetaminy, prawie 400 tabletek ekstazy i kilkadziesiąt tabletek psychotropowych. Ponadto w pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli 4 sztuki broni, która została przekazana do dalszych badań specjalistycznych, by ustalić, czy jej posiadanie nie wymaga stosownych zezwoleń.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie 22-letniego handlarza. Decyzją sądu mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi kara do 10 lat więzienia.

  • kg
Najnowsze artykuły