Mieszkanie, jak nowe

11.01.2018

Mieszkanie, jak nowe

69-letnia schorowana częstochowianka po powrocie ze szpitala wróciła do wyremontowanego mieszkania z lepszymi meblami i nową, węglową kuchnią. Kobiecie pomogli między innymi strażnicy miejscy.

W połowie grudnia częstochowscy strażnicy miejscy zostali wezwani do samotnie mieszkającej 69-latki, by asystować pracownikowi Fundacji Chrześcijańskiej Adullam. Kobieta była schorowana. Jej mieszkanie było w fatalnym stanie. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. 69-latka odmówiła jednak przewiezienia do szpitala. Częstochowscy strażnicy miejscy nie dali jednak za wygraną. O całej sytuacji poinformowali jej syna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a także właściciela budynku i inne instytucje oraz stowarzyszenia, które niosą pomoc potrzebującym. Funkcjonariusze codziennie odwiedzali kobietę i przekonywali ją, aby zgodziła się na leczenie w szpitalu. Wreszcie udało się – kobieta trafiła do szpitala. W tym czasie przy pomocy MOPS-u, Fundacji Chrześcijańskiej Adullam, ZGM TBS oraz Spółdzielni Socjalnej odświeżono i wysprzątano mieszkanie 69-latki. Zamontowano również nowsze meble oraz uruchomiono kuchnię węglową. Dzięki inicjatywie strażników miejskich oraz powiadomionych instytucji i stowarzyszeń warunki życia starszej częstochowianki uległy zdecydowanej poprawie. Podczas kolejnej rozmowy z kobietą – na początku nowego roku – 69-latka podziękowała częstochowskim strażnikom miejskim za udzieloną pomoc.

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły