Miłośnicy Radia Maryja na Jasnej Górze

10.07.2017

Miłośnicy Radia Maryja na Jasnej Górze

Kilkasiedziąt tysięcy osób wzięło udział w 26. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wśród nich byli liczni ministrowie, szefowie resortów oraz posłowie. Nie zarakło też o. Tadeusza Rydzyka.

Spotkanie rozpoczęło się już w sobotę, 8 lipca. Zainaugurowała je sobotnia msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Napierały, biskupa diec. kaliskiej. Centralnym punktem uroczystości była niedzielna Eucharystia pod przewodnictwem i z homilią abpa Jana Romeo Pawłowskiego, delegata ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Do pielgrzymów zgromadzonych na Jasnej Górze słowo skierował Ojciec Święty Franciszek. 0 Pamiętam także o wielkiej pielgrzymce polskiej Rodziny Radia Maryja, która odbywa się w sanktuarium w Częstochowie. Chciejmy towarzyszyć tej pielgrzymce poprzez wspólne odmówienie modlitwy Zdrowaś Maryjo – mówił. Na zakończenie mszy św. głos zabrał o. Janusz Sok, prowincjał ojców redemptorystów i o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.
Następnie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski odczytał Dekret Penitencjarii Apostolskiej, w którym Ojciec Swięty Franciszek udziela przywileju błogosławieństwa wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami dla uczestników XXVI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Po mszy świętej odbył się koncert Orkiestry Koncertowej “Victoria” Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie.

  • kg
  • zdj. arc
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły