Mirosław Hermaszewski na częstochowskim festiwalu

13.05.2022

Mirosław Hermaszewski na częstochowskim festiwalu

Mirosław Hermaszewski będzie gościem specjalnym VI Festiwalu Podróżniczego „Za horyzontem”. W programie wydarzenia są między innymi prelekcje, wystawy fotograficzne czy projekcja filmowa. Wstęp bezpłatny.

Celem zainicjowanego w 2014 roku częstochowskiego Festiwalu Podróżniczego „Za Horyzontem” jest propagowanie wiedzy o innych kulturach, narodach, przyrodzie oraz szeroko pojęte poznawanie świata. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13 i 14 maja w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego 50/68. Wszystko rozpocznie się w piątek, 13 maja o godzinie 16.00 od prelekcji „Autostopem po Etiopii” Marcina Psiuka. Następnie Janusz Jadczyk opowie o indonezyjskiej wyspie Sulavesi, a Małgorzata Iżyńska o swojej wyprawie na Kilimandżaro. Na koniec Kuba Bociąga zaprezentuje swoją książkę podróżniczą.

Drugi dzień od opowieści o Los Angeles rozpocznie Bartłomiej Osumek. Następnie z uczestniczkami i uczestnikami festiwalu spotka się Paweł Pabian, miłośnik gór, rekordzista szybkości pieszego pokonania drugiego co do długości szlaku turystycznego w Polsce – Niebieskiego Szlaku Karpackiego o długości 450 km w czasie 164 godzin oraz szybkości w zdobyciu Korony Polski w wersji bez wsparcia (28 szczytów w 110 godzin i 50 minut) i jako pierwszy człowiek w historii – Diademu Polskich Gór (80 szczytów w 300 godzin). Gościem specjalnym festiwalu będzie Mirosław Hermaszewski – pierwszy Polak w kosmosie.

Na zakończenie obu dni odbędą się projekcje filmowe – w piątek  ,,Kraina miodu”, w sobotę “Epicentrum”. Festiwalowi będą towarzyszyć wystawy fotograficzne: Sławomira Jodłowskiego i uczestników zajęć fotograficznych MDK.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły