Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim. Trzy złote medale zawodników KS „Startu”

16.03.2024

Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim. Trzy złote medale zawodników KS „Startu”

W dniach 8-10 marca br. w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim na rok 2024, w których udział wzięło 202 sportowców z województwa. Ogromny sukces osiągnęli zawodnicy KS “Startu” w Częstochowie, zdobywając trzy złote medale!

 

W kategorii kadet, waga 80+kg Oliwier Zgrzebny zwyciężył w drugiej rundzie 18 sekundzie, przeciwnikiem był Mateusz Szarek – BKS Jastrzębie Zdrój. Godne uwagi jest to, że w półfinałach Oliwier wygrał również przed czasem. Była to trzecia walka w karierze nowego mistrza. Oliwier jest uczniem V LO im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

 

 

 

W kategorii junior, waga 57kg, Dominik Grajcar stoczył zwycięską walkę z Denisem Kusiem SZKB Boks Zabrze. Dominik przeważał w każdym elemencie walki, wygrywając jednomyślnym werdyktem sędziowskim.  Dominik uczęszcza do ZS Ekonomicznych w Częstochowie.

Zawodników do mistrzostw przygotował trener Grzegorz Krawczyk.

 

 

Kategoria senior, waga 92+kg, Dominik Głowacki stoczył zaciętą zwycięską walkę z Krzysztofem Hołyszem BKS Concordia Knurów. Dominik jest wychowankiem KS “Startu”, trenera Grzegorza Krawczyka, a obecnie w okresie studiów reprezentuje Klub 06 Kleofas AZS-AWF Katowice, gdzie trenuje pod okiem Krzysztofa Góreckiego. Warto nadmienić, że Dominik Głowacki w 2023 roku również był mistrzem śląska.

 

  • mat. pras.
Najnowsze artykuły