Młoda Prawica pyta prezydenta o stadion Rakowa

06.05.2022

Młoda Prawica pyta prezydenta o stadion Rakowa

Członkowie Młodej Prawicy w Częstochowie zwrócili się do prezydenta miasta z pytaniem o działania, jakie ma zamiar podjąć częstochowski samorząd, aby klub RKS Raków, mógł grać na swoim stadionie w pucharach europejskich.

Po tym, jak Raków Częstochowa ponownie zdobył Pucharu Polski, powrócił temat stadionu w Częstochowie. O tę kwestię władze miasta postanowili zapytać częstochowscy członkowie Młodej Prawicy. – Wszyscy z wielką dumą przyjęliśmy informację o obronie tytułu w Pucharze Polski przez Raków Częstochowa. Ten klub wspaniale promuje miasto. Można powiedzieć, że stał się jego wizytówką. Raków uzyskał prawo do udziału w Pucharach Europejskich. Niestety przez brak spełnienia wymagań UEFA przez stadion przy ulicy Limanowskiego, Raków nie będzie mógł grać u nas w mieście – mówi Olivier Szczytkowski, prezes oddziału śląskiego Młodej Prawicy. – Co prawda będzie mógł grać w pierwszej i drugiej rundzie Ligi Mistrzów oraz drugiej i trzeciej Ligi Konferencji Europy, natomiast wyżej będzie musiał poza granicami. Uważamy tę sytuację za skandaliczną. Jest to wstyd dla naszego miasta, a także utrata wielkiej możliwości reklamy Częstochowy – dodaje.

W związku z tym członkowie Młodej Prawicy w Częstochowie zwrócili się do prezydenta miasta z pytaniem o działania, jakie ma zamiar podjąć częstochowski samorząd, aby klub RKS Raków, mógł grać na swoim stadionie w pucharach europejskich. – Raków potrzebuje stadionu z prawdziwego zdarzenia, a nie czegoś na kształt strefy kibica – twierdzi Olivier Szczytkowski. – Uważamy, że miasto powinno wspierać Raków czymś więcej niż dobrym słowem – włącza się Jakub Bitner, członek Młodej Prawicy.

Młodzi politycy jak na razie nie rozmawiali z posłami PiS – rządzący obiecali wspomóc finansowo częstochowski samorząd przy rozbudowie stadionu. – Nie wykluczamy, że również się do nich udamy. Na razie jednak skupiamy się na lokalnym samorządzie – podsumowuje Olivier Szczytkowski.

Przy tej okazji przypominamy, że do końca 2024 roku to Raków Częstochowa zarządza MSP „Raków” przy ul. Limanowskiego 83. Mimo zmiany zarządcy obiektu, miasto ma zamiar rozpocząć realizację drugiego etapu rozbudowy stadionu. Planowany wkład z budżetu to ponad 6,5 miliona złotych. Włodarze liczą, że na ten cel uda się uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie 8,5 miliona złotych.

  • kg
Najnowsze artykuły