Młody dewastator w rękach policji

09.03.2020

Młody dewastator w rękach policji

Wiaty przystankowe, altana na terenie rekreacyjnym, ogrodzenie cmentarza, „skała miłości” – między innymi takie elementy zdewastował 18-letni wandal, który grasował na terenie gminy Mstów. Na szczęście młody mężczyzna jest już w rękach policji.

18-latek chwycił w ręce farbę i ruszył na “podbój świata”. Zdewastował wiele obiektów na terenie gminy Mstów. Kłomniccy policjanci szybko jednak ustalili tożsamość wandala. Co ciekawe, okazał się nim… mieszkaniec Mstowa. W momencie zatrzymania, funkcjonariusze znaleźli przy nim działkę dilerską zielonego suszu.

Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za zniszczenie gminnego mienia i posiadanie narkotyków grozi mu do 5 lat więzienia.

Wójt gminy Mstów podziękował policjantom z Kłomnic za zaangażowanie i determinację w wykryciu sprawców wandalizmu. Słowa uznania skierował również do asp. Pawła Kubana i asp. Bogumiła Trejtowicza, wskazując na ich predyspozycje do pełnienia obowiązków dzielnicowych i podkreślając, jak ważną rolę pełnią w procesie budowania społecznego zaufania.

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły