Modernizacja stadionu Skry. Miasto szuka wykonawcy

23.08.2022

Modernizacja stadionu Skry. Miasto szuka wykonawcy

Ruszył przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dotyczących modernizacji infrastruktury sportowej na stadionie Skry przy ul. Loretańskiej w Częstochowie. Oferty można składać do 8 września.

Nowe boisko ma mieć wymiary 117 na 75,5 metra, a więc pole gry zostanie nieco skorygowane w stosunku do obecnego. – Dolna warstwa podbudowy obecnego, wyeksploatowanego boiska będzie wykorzystana przy budowie nowego. Sztuczna nawierzchnia o wysokich parametrach technicznych, zapewniających wysoką żywotność, powstanie w technologii dopasowanej do technologii podgrzewania płyty. Po inwestycji zniknie problem z prawidłowym odwodnieniem boiska – w celu naprawy systemu odwodnienia będzie wykonana od podstaw górna warstwa podbudowy. Zmodernizowane oświetlenie będzie oparte na lampach LED. Wokół terenu stadionu powstanie nowe ogrodzenie; wymienione też będzie ogrodzenie tzw. parku maszyn. Zakres robót obejmie też wydzielenie parkingów dla obsługi zawodów – informuje częstochowski magistrat i zaprasza firmy zainteresowane wykonaniem tej inwestycji do składania ofert. Termin upływa 8 września o godz. 9.00. Podpisaną ofertę należy zgłosić za pośrednictwem formularza na platformie ePUAP lub poprzez miniPortal. Ze wszelkimi dokumentami przetargowymi można się zapoznać w Biuletynie Informacji Publicznej UM Częstochowy. Zamówienie będzie dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (wartość wsparcia z tego źródła to 5 mln zł) oraz środków Gminy Miasta Częstochowy. Wyłoniona w przetargu firma będzie miała 120 dni od daty podpisania umowy na wykonanie wszystkich wyszczególnionych w zamówieniu prac.

Skra Częstochowa w czerwcu 2021 awansowała do Fortuna 1. Ligi. Sukces ten sprawił, że Częstochowa jest jednym z nielicznych miast w Polsce, których piłkarskie ekipy grają w dwóch najwyższych krajowych klasach rozgrywkowych – tym drugim klubem jest oczywiście odnoszący duże sukcesy w Ekstraklasie RKS Raków. Miasto zwraca uwagę na to, że modernizacja stadionu przy ul. Loretańskiej ma umożliwić Skrze spełnienie kryteriów licencyjnych 1. Ligi, ponieważ na obecną chwilę częstochowianie mają warunkową zgodę Polskiego Związku Piłki Nożnej na grę w tej klasie.

  • pn
Najnowsze artykuły