MŚ niesłyszących. Sukcesy medalowe zawodników KU AZ UJD Częstochowa

27.07.2023

W tajwańskim Tajpej w dniach 8-21 lipca odbyły się 1. Mistrzostwa Świata Głuchych Juniorów i 4. Mistrzostwa Świata Głuchych w tenisie stołowym. Trenerem reprezentacji Polski był Wiesław Pięta, a w kadrze narodowej Klub AZS UJD Częstochowa reprezentowali Julia Szemiel, Karol Jabłoński i Paweł Pięta. Reprezentacja Polski odniosła ogromny sukces.

Drużyna kobiet w składzie Gabriela Dyszkiewicz, Julia Szemiel, Monika Śmiżewska wywalczyła brązowy medal, podobnie jak Gabriela Dyszkiewicz indywidualnie w grze pojedynczej. Ósme miejsce drużynowo zdobyli Paweł Pięta i Karol Jabłoński, Grzegorz Nowak i Adrian Szeliga Ponadto w grze podwójnej Julia Szemiel (z Gabrielą Dyszkiewicz) była piąta. Piąty był również Paweł Pięta (z Adrianem Szeligą) w grze podwójnej. W grze mieszanej Julia Szemiel i Karol Jabłoński zostali sklasyfikowani na 17 pozycji. W turnieju indywidualnym częstochowianie w pięcioosobowych grupach zajęli czwarte miejsca. W 1. Mistrzostwach Świata Głuchych Juniorów wystąpił Karol Jabłoński w eliminacjach grupowych turnieju indywidualnego zajął trzecie miejsce i ostatecznie 9 miejsce.